Bezpieczne chodzenie po schodach

Kiedy robię pranie, muszę nosić je w górę i w dół schodów nawet czternaście razy! Czy mogę zrobić coś, aby ułatwić sobie ten proces i zapewnić sobie większe bezpieczeństwo?

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Noszone w rękach elementy mogą być niebezpieczne, jeśli osoba wykonująca ten wysiłek w postawie stojącej jest niestabilna. W takich przypadkach należy wykonywać to zadanie za pośrednictwem małych, lekkich ładunków, zamiast przenoszenia jednego dużego obciążenia. Możesz też umieścić pranie w worku ze sznurkiem i – idąc po schodach – ciągnąć je za sobą w górę i w dół (trzymając się poręczy z drugiej strony). W zależności od rodzaju klatki schodowej, możesz być w stanie stworzyć na niej prosty system z wykorzystaniem koła pasowego, który pozwoli Ci wyciągnąć worek na górę pralni i schodów z minimalną ilością siły i wysiłku.

Innym rozwiązaniem może być poproszenie o pomoc członka rodziny lub sąsiada, aby wnosił on pranie w górę i w dół po schodach. Nie wahaj się poprosić o czyjeś wsparcie w zadaniach, które stają się dla Ciebie zbyt trudne lub zbyt niebezpieczne, byś mógł wykonać je sam. Można również rozważyć przeniesienie swojej pralki do głównego salonu lub innego wygodnego pomieszczenia, takiego jak kuchnia czy szafa na parterze. Inną opcją jest umieszczenie na schodach pasów poślizgowych, które pozwalają torbie do prania jeździć w górę i w dół.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby

Niektórzy ludzie uważają, że sortowanie i składanie prania jest czasochłonne i męczące. Poproś członków swojej rodziny o sortowanie swoich ubrań na jasne i ciemne przed wyniesieniem ich do pralni, a także każ im upewnić się, że każdy element jest wywrócony na prawą stronę. Ponadto możesz im powiedzieć im, że tylko to, co jest wywrócone na prawą stronę, wróci do nich czyste. W zależności od wieku członków rodziny, możesz ich nawet poprosić, by każda osoba samodzielnie zajmowała się własnym praniem.