Co to jest cewnikowanie przerywane?

Jeżeli pęcherz nie działa prawidłowo, niemożliwe jest całkowite opróżnienie pęcherza lub zwieracze nie współpracują ze sobą w odpowiednim rytmie, lekarz może sugerować, że powinieneś podjąć się wykonania tak zwanego ISC oparciu o harmonogram od jednego do pięciu razy dziennie. ISC można traktować jako terapię fizycznej pęcherza, ponieważ promuje regularne napełnianie i opróżnianie (rozszerzanie i kurczenie) mięśni pęcherza i może przyczynić się do przywrócenia normalnego funkcjonowania układu.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Zaczynasz od opróżnienia swojego pęcherza tak dokładnie, jak to tylko możliwe. Następnie należy spuścić resztkę pozostałego moczu przy użyciu prostego cewnika z pęcherza przez cewkę moczową. Cewnik jest bardzo cienką, pustą rurką z tworzywa sztucznego, która przypomina słomkę. Cewnik pozostaje w pęcherzu moczowym aż do jego całkowitego opróżnienia – zatem nie więcej, niż minutę lub dwie, i jest następnie usuwany.

Przy odrobinie praktyki, procedura ta jest prosta, szybka i bezbolesna. ISC można zrobić siedząc na toalecie, leżąc na łóżku, a nawet w toalecie publicznej ulubionej restauracji. Lekarz lub pielęgniarka może podać Ci wytyczne odnośnie odpowiedniej obsługi, konserwacji i czyszczenia cewnika moczowego. Jeśli nie jesteś w stanie cewnikować się samodzielnie, zabieg może być przeprowadzany przez małżonka, partnera lub wizytującą pielęgniarkę. Zazwyczaj pielęgniarka pozostanie zaangażowana w Twoje działania tylko tyle, by upewnić się, że Ty lub Twój małżonek / partner opanowaliście wykonywanie tej techniki samodzielnie.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby