Ćwiczenia aerobowe w stwardnieniu rozsianym

Niedawno zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane. Czy mogę nadal uczestniczyć w ćwiczeniach aerobowych, w których uczestniczyłem do tej pory?

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Badania nad stwardnieniem rozsianym wykazały, że program regularnych ćwiczeń aerobowych może zmniejszyć zmęczenie i depresję oraz zwiększyć wydolność układu krążenia. Dlatego zawsze należy starać się utrzymać aktualny poziom aktywności, chyba że okaże się to zbyt męczące i niewygodne. Twój lekarz lub fizjoterapeuta z pewnością będą w stanie pomóc Ci w określaniu ćwiczeń (ich ilości, czasu trwania i intensywności), które będą dla Ciebie właściwe. Ponieważ objawy stwardnienia rozsianego mogą być tymczasowo pogorszone w wyniku ciepła z zewnątrz i / lub podwyższonej temperatury ciała, ważnym jest, by wykonywać ćwiczenia w chłodnym środowisku, pić dużo płynów przed, w trakcie i po wysiłku, i pracować w tempie, które nie pozwala na bardzo duży stopień przegrzania.