Ćwiczenia i problemy z wagą

Wagi i bezpieczeństwo są obszary podstawowej troski o fizjoterapeuta i wspólnych problemów dla wielu z SM. Zaburzona równowaga MS wynika głównie z blaszek w móżdżku i pniu mózgu, ale może być również spowodowane zaburzeniami czucia w podeszwach stóp oraz osłabienia i / lub sztywności każdej części ramienia. nawet upośledzenie wzroku może przyczynić się do słabej równowadze.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Terapeuta fizyczne oceni równowagi w różnych pozycjach, jak również w trakcie ruchu. Saldo problemy spowodowane uszkodzeniem w pniu mózgu i móżdżku nie mogą być korygowane przez ćwiczenia. Jednak, terapeuta może polecić konkretne ćwiczenia zaprojektowane, aby zmaksymalizować zdolność do utrzymania równowagi lub pomóc zrekompensować zmiany w zdolności do równowagi. Terapeuta może również zalecić sprzętu pomocniczego, takiego jak pomoc spaceru, poręcze lub urządzenia transferowego. Bezpieczeństwo jest głównym problemem, ponieważ zaburzenia równowagi może prowadzić do upadków wynikających zasinienie, obrzęk, ból, a nawet złamań.