Czy istnieją inne możliwości radzenia sobie z problemami z erekcją?

W leczeniu zaburzeń erekcji spowodowanych przez stwardnienie rozsiane dostępnych jest kilka innych opcji. Jednym z nieinwazyjnych urządzeń, które łatwo pomaga w osiągnięciu erekcji, jest rura próżniowa ze zwężanym pasem, którą można dostać na receptę od urologa lub innego lekarza. Rura jest wykonana z tworzywa sztucznego. Mocuje się ją na wiotkim penisie, a następnie z rury wypompowywane jest powietrze, aby utworzyć próżnię w obrębie prącia.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Proces pompowania może być wykonywany mechanicznie (za pomocą pompy ręcznej) lub za pośrednictwem mechanizmu na baterie, sterowanego przyciskiem. Powstała podczas tego działania próżnia zwraca krew do tkanek i wytwarza erekcję. Gdy erekcja prącia zostaje osiągnięta, zespół lateksowy zsuwa się z podstawy cylindra do podstawy penisa. Powietrze jest następnie zwracane do cylindra, a rura zostaje usunięta. Zespół lateksowy utrzymuje erekcję prącia poprzez ograniczenie powrotu krwi żylnej do penisa, umożliwiając tym samym stosunek lub inną aktywność seksualną. Jednakże, czas wykorzystania urządzenia musi być ograniczony do trzydziestu minut lub mniej, aby uniknąć prawdopodobieństwa powikłań. Osoby z umiarkowanym czuciem dłoni i osłabieniem zręczności są zobowiązane do umieszczania i usuwania przyrządu znacznie wcześniej.

Inne modele mają specjalne rękawy, które pozwalają na umieszczenie urządzenia zwężającego. Sam zespół zwężający może być używany z zadowalającymi wynikami przez osoby, które osiągają erekcję stosunkowo łatwo, ale mają problemy z jej utrzymaniem. Do tej pory najlepszy przebadany sposób leczenia zaburzeń erekcji u osób ze stwardnieniem rozsianym polega na wstrzyknięciu do prącia leków, które aktywują erekcję i mechanizm jej podtrzymywania. Leki stymulują rozkurcz mięśni gładkich naczyń krwionośnych, tak że penis może zostać wyprostowany. Podobnie aktywują one niezbędny mechanizm podtrzymywania erekcji, który utrzymuje penisa we wzwodzie aż do ejakulacji.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby

Terapia iniekcyjna zawsze powinna być przepisywana przez specjalistę, który może uczyć dobrych (praktycznie bezbolesnych) technik maksymalizacji efektywności działania, a jednocześnie minimalizacji dyskomfortu. Mężczyźni, którzy nie zareagowali na terapie doustne lub na wstrzyknięcia leków, a poradnictwo seksualne okazało się w ich przypadku bezskuteczne, mogą rozważyć chirurgicznie wszczepione protezy prącia, które mogą być dla nich najlepszą alternatywą.

Chociaż ta technika jest najbardziej inwazyjną alternatywą, pacjenci z reguły są bardzo zadowoleni z protezy, która jest całkowicie niewidoczna, napełnia się i opróżnia jeśli tylko jest taka potrzeba, i jest umieszczana poprzez względną małe nacięcie w mosznie. Po przeprowadzeniu dokładnej oceny historii choroby i przedstawieniu objawów (medycznych, psychologicznych, neurologicznych i seksualnych), lekarz będzie współpracował z Tobą w określeniu, jaki rodzaj leczenia będzie dla Ciebie najbardziej korzystny.