Czy moja dieta ma cokolwiek wspólnego ze stanem mojej skóry?

Czy moja dieta ma cokolwiek wspólnego ze stanem mojej skóry? Czy są jakieś produkty, które będą w stanie uchronić mnie od potencjalnego uszkodzenia skóry?

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Integralność i zdrowie skóry zależą od podejmowanej aktywności i ćwiczeń fizycznych, ogólnego stanu zdrowia i odpowiedniego sposobu odżywianie. Podczas, gdy mało prawdopodobne jest, iż brak jednego z tych czynników może spowodować uszkodzenie skóry, połączenie deficytów w każdym z tych obszarów może oczywiście prowadzić do pojawienia się problemów. Nie ma szczególnych rodzajów żywności lub diety, która mogłaby ochronić skórę przed uszkodzeniami.

Najlepszą strategią dla uniknięcia uszkodzenia skóry jest utrzymywanie jej w czystości, dokładne osuszanie z moczu i innych drażniących substancji oraz systematyczne nawilżanie. Warto nauczyć się również odpowiednich ćwiczeń fizycznych, aby móc poprawić krążenie i złagodzić nacisk na poszczególne obszary ciała. Istotne jest też przestrzeganie najogólniej rzecz biorąc po prostu zdrowej diety.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby