Czy możliwe jest stosowanie cewnika Foleya w niektórych sytuacjach, gdy samodzielne cewnikowanie zwykłą metodą jest zbyt problematyczne?

Niektórzy ludzie, którzy regularnie przystępują do regularnego cewnikowania, mogą użyć cewnika Foleya w sytuacjach, gdy nie jest już możliwe wykonywanie ISC. Ma to miejsce na przykład podczas dłuższych tras lotniczych lub w trakcie dalekich podróży samochodem – w takich sytuacjach częste wykonanie ISC zdaje się być nieco problematyczne. W takich przypadkach można założyć cewnik Foleya przed podróżą, a następnie go usunąć.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Ze względu na zwiększone ryzyko zakażenia w przypadku założenia cewnika na stałe, bardzo ważne jest, aby omówić celowość tej strategii z lekarzem. Należy również mieć na uwadze, że taka strategia działania może być uzasadniona dla niektórych osób, ale dla innych już nie. Każdy pacjent, który używa cewnika Foleya, musi znacznie zwiększyć ilość spożywanych płynów w celu zminimalizowania ryzyka infekcji. Gdy cewnik Foleya zostanie usunięty, można wznowić normalne, rutynowe ISC pęcherza.