Jak mogę skontaktować się z fizjoterapeutą?

Gdy poprosimy naszego lekarza o konsultację z fizjoterapeutą, lekarz prawdopodobnie wybierze specjalistę w Twojej okolicy i powie, jak możemy nawiązać z nim kontakt. Wiele fizjoterapeutów pracuje w zakładach opieki zdrowotnej, takich jak szpitale, domy kultury, ośrodki zdrowia i ośrodki rehabilitacyjnych.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Inni mają prywatne gabinety, przyjmując pacjentów zarówno w swoich gabinetach, jak i w domach chorych. W zależności od tego, gdzie pracuje fizjoterapeuta, większość usług fizjoterapeutycznych jest objęta, przynajmniej częściowo, podstawowym ubezpieczeniem zdrowotnym lub prywatnym planem ubezpieczeniowym. Na przykład w Kanadzie, usługi fizjoterapeutyczne są objęte wojewódzkim planem opieki zdrowotnej lub prywatnymi planami ubezpieczeniowymi. Niektóre prywatne praktyki specjalistów pracujących w ośrodku ambulatoryjnym lub w domu pacjenta są dostępne tylko za podstawie dodatkowej opłaty za usługę podstawą.