Jak ułatwić sobie robienie zakupów

Pójście na zakupy do sklepu spożywczego zazwyczaj jest dla mnie prawdziwą gehenną. Alejki sklepowe są tak bardzo zatłoczone, że nie mogę dotrzeć do wielu elementów, których potrzebuję, a doniesienie torby z zakupami do mojego domu jest bardzo męczące. Musi być przecież jakiś łatwiejszy sposób!

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Zakupy spożywcze mogą męką dla wielu ludzi. W przypadku osób z problemami fizycznymi jest to dodatkowo potęgowane. Zaplanuj to, co trzeba kupić, i przed wyjazdem do sklepu zrób listę zakupów. Możesz też zrobić kserokopię listy stałych zakupów spożywczych i po prostu sprawdzać na niej elementy potrzebne danego dnia. Spróbuj wybierać się do sklepów poza godzinami szczytu i poza weekendami, gdy sklepy są mniej zatłoczone. Poznaj dobrze swój ulubiony sklep spożywczy (niektóre sklepy mają wydrukowane mapy, wskazujące, które produkty znajdują się w danym przejściu), abyś nie musiał za każdym razem obchodzić wszystkich alejek.

Aby dostać się do przedmiotów, które są poza Twoim zasięgiem, uzyskaj pomoc ze strony pracowników obsługi klienta. Często taki pracownik będzie Ci towarzyszyć podczas zakupów lub samodzielnie przygotuje dla Ciebie potrzebne przedmioty, które będą czekać na Ciebie w punkcie obsługi klienta. Chociaż początkowo możesz czuć się niechętnie, pytając o tego rodzaju pomoc, większość osób uważa, że ​​pracownicy sklepu i inni klienci są bardziej szczęśliwi, gdy mogą zapewnić Ci pomoc. Kilka sklepów spożywczych wyposażonych jest w skutery elektryczne, dostępne do użytku publicznego, a niektóre sklepy świadczą także usługi dostawy zakupionych produktów do domu klienta. W większości supermarketów, pracownik sklepu może pomóc Ci przenieść zakupione przez Ciebie artykuły spożywcze do samochodu.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby

Po powrocie do domu, nie wahaj się poprosić któregoś z członków rodziny o przeniesienie zakupów z samochodu do domu. Ewentualnie przenieś zakupy samodzielnie – najpierw zajmij się jedna produktami, które mogą się łatwo zepsuć, układając je w osobnej torbie lub plecaku, a resztę rzeczy pozostaw na później, gdy będziesz miał więcej energii. Przenośny koszyk na kółkach może umożliwić Ci łatwiejsze przewożenie przedmiotów. Jeśli dostanie się do sklepu staje się dla Ciebie niemożliwe, należy skontaktować się z lokalnymi sklepami i zapytać, czy będą mogły przyjąć od Ciebie telefoniczne zlecenie dostawy.

Choć konieczność liczenia na drugą osobę podczas pobytu w sklepie (na przykład przy noszeniu produktów lub ich ważeniu, zwłaszcza w przypadku świeżych owoców i warzyw) może być bardzo frustrująca, prawdopodobnie okaże się, że ten proces zadziała dla Ciebie dość dobrze, a pracownicy sklepu przeszli przez to już tyle razy, że są już przyzwyczajeni. Możesz też skorzystać ze sklepów spożywczych dostępnych w Internecie. Wiele firm oferuje możliwość zakupów spożywczych online z dostawą w określonych obszarach. Na danym obszarze mogą być też dostępni lokalni partnerzy Peapod oraz inne sieci sklepów spożywczych.