Jeśli użyłbym zastrzyków w obrębie prącia, to czy mogłoby mi to pomóc z moimi problemami z erekcją?

Gdy lekarz zdecyduje, że zastrzyki do prącia są rozsądną opcją leczenia, specjalista będzie uczył Cię technik aplikacji leku, dzięki czemu będziesz mógł samodzielnie wstrzykiwać go w tych momentach, gdy zechcesz mieć erekcję. Iniekcja odbywa się z użyciem bardzo cienkiej igły, umiejscowionej w obszarze u nasady penisa.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Aplikacja leku jest stosunkowo bezbolesna, chociaż w pewnym stopniu można odczuwać podczas niej pewien dyskomfort. Lekarz może też zalecić aplikator automatyczny, który działa za pomocą prostego mechanizmu przyciskowego. Większość mężczyzn zgłasza bardzo mało, jeśli w ogóle, bólu podczas wykonywania tego zastrzyku. Uczucie podczas zabiegu jest najczęściej opisywane jako wrażenie podobne do bycia uderzanym gumką. Niektórzy mężczyźni z neurologicznym rodzajem impotencji spowodowanej przez stwardnienie rozsiane mogą odczuwać niewielki ból spowodowany przez jeden z leków (Alprostadil), który jest czasami stosowany w zastrzykach. W takim przypadku różne leki mogą być zamieniane, aż do uzyskania wystarczającego komfortu stosowania.

Jeśli chcesz osiągnąć erekcję, możesz zaaplikować sobie zastrzyk (samodzielnie lub przy pomocy partnera, jeśli nie jesteś w stanie zrobić tego sam). Gdy iniekcja zostanie dokonana, na penis musi być wywierane odpowiednie ciśnienie przez okres trzech do pięciu minut w celu zatrzymania krwawienia z wnętrza prącia. Jeśli zainicjujesz wtedy grę wstępną lub autostymulację, będzie rozwijać się erekcja, które będzie trwała przez około godzinę. W zależności od stanu podniecenia seksualnego i ilości leku, którą otrzymaliście, erekcja może ustąpić zaraz wytrysku lub być kontynuowana jeszcze przez jakiś czas po nim. Zastrzyki aplikowane bezpośrednio do prącia mogą być stosowane nie więcej niż jeden raz w każdym okresie dwudziestoczterogodzinnym.