Łagodzenie jednego objawu i zaostrzenie innego podczas leczenia SM

Skutki uboczne są niestety bardzo powszechne przy stosowaniu niektórych leków i za każdym razem powinny być omówione z lekarzem. Zespół opieki zdrowotnej zajmujący się chorymi na stwardnienie rozsiane posiada dość szeroką wiedzę na temat stosowanych leków i często ma duże doświadczenie z reakcjami ludzi na nie. Nie wahaj się powiedzieć lekarzowi o swoich objawach, a także nie bój się wyrażać opinii na temat pozytywnych i negatywnych reakcji Twojego organizmu na leki.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Twój zespół opieki zdrowotnej pomoże Ci zmaksymalizować pozytywne efekty leczenia, jednocześnie minimalizując skutki uboczne. Na ogół lekarze są w stanie zmniejszyć nieprzyjemne skutki ubocznych do rozsądnego poziomu przy wprowadzeniu zaledwie niewielkich zmian w ilości i częstotliwości zalecanych dawek. W celu uzyskania dalszych informacji na temat skutków ubocznych stosowania leków, można zapoznać się z arkuszami informacyjnymi lekarstw w dodatku C do niniejszego opracowania, czytać ulotki dostępne w aptekach, skonsultować się z publikacjami na temat leków lub skorzystać z usługi online.