Myślę, że mam zapamiętane położenie każdej toalety w moim mieście… Czy jest coś, co mogę zrobić, bym nie musiał stale być blisko toalety?

Objawy konieczności częstego oddawania moczu, które czasami sprawiają, że ludzie czują się tak, jakby ich życie było kontrolowane przez lokalizację najbliższej łazienki, mogą być zazwyczaj skutecznie łagodzone – pod warunkiem, że są one prawidłowo zdiagnozowane. Twój zespół opieki zdrowotnej może zdiagnozować źródło tych objawów i nakazać przeprowadzenie leczenia i / lub ISC, które pozwoli Ci odzyskać pełną kontrolę nad pęcherzem. Gdy tylko to poczucie kontroli zostanie odzyskane, poczujesz się pewniej i będziesz mógł wyruszać na dalsze wyprawy bez konieczności pozostawania w pobliżu łazienki.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Większość ludzi nadal uważa, że czuje się bardziej komfortowo, jeśli zaraz po przybyciu na miejsce przeznaczenia sprawdzi lokalizację najbliższej łazienki, by mogli się tam dostać bez konieczności stresującego wyszukiwania w biegu. Niektórzy ludzie decydują się nosić wkładkę ochronną (na przykład Serenity lub podobne), więc nie muszą panikować i martwić się o pojawienie ewentualnego przecieku. Jeśli wiesz, że masz problemy z kontrolowaniem pęcherza przez dłuższy czas, i że masz zamiar być w sytuacji, w której szybkie dotarcie do łazienki będzie niemożliwe (na przykład gra w piłkę nożną, ślub albo długa jazda autobusem), możesz omówić z lekarzem możliwość sporadycznego zażywania leków takich jak DDAVP (desmopresyna).