Operacja w celu uśmierzenia bólu wynikającego z nacisku na skórę

Mój lekarz powiedział mi, że może będę potrzebować operacji w celu uśmierzenia bólu wynikającego z nacisku na skórę. Dlaczego miałaby mi być potrzebna taka operacja i jaka jest procedura jej wykonywania?

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Czasami zdarza się, że odleżyny nie reagują na środki opisane powyżej. Krążenie krwi w obszarze dotkniętym bólem może być po prostu zbyt osłabione, by proces gojenia ran mógł być kontynuowany. Jeśli ból nadal się pogarsza pomimo wszystkich wysiłków terapeutycznych, aby go zniwelować może być konieczna operacja. Podczas zabiegu, każda żywa tkanka, w którą wdała się martwica, zostaje usunięta. Następnie w rejonie narażonym na ból może zostać wszczepiony kawałek skóry z innej części ciała, która ma lepsze krążenie. W rzadkich przypadkach, w których wymagane jest wykonanie tego rodzaju zabiegu, gojenie zarówno przeszczepionej skóry jak i obszaru, z którego została ona pobrana, jest ogólnie bardzo udane.