Problemy z pęcherzem i picie płynów

Mocz, który składa się z substancji stałych i ciekłych odpadów, które nie są potrzebne w organizmie człowieka, jest wytwarzany przez nerki w sposób ciągły. Ważne jest rozcieńczanie moczu wodą, ponieważ mocz, który zawiera więcej cząstek stałych niż cieczy, zwiększa ryzyko pojawienia się infekcji.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Wielu ludzi, którzy doświadczają intensywnego parcia na mocz lub zwiększonej częstotliwości wizyt w toalecie ograniczają spożycie płynów w nadziei na złagodzenie objawów i uwolnienie się od krępującej konieczności odwiedzania łazienki. W rezultacie, ich mocz jest zbyt skoncentrowany cząstkami stałymi (mocz otrzymuje wtedy odcień ciemno-brązowo), a tym samym powoduje większą podatność układu na zakażenie.

Należy pić od sześciu do ośmiu szklanek płynów dziennie – zwłaszcza na początku dnia, jeśli chcesz uniknąć konieczności chodzenia do łazienki w nocy. Można również uzupełniać płyny stosując odpowiednie rodzaje żywności: zupy, galaretki, owoce i desery. Oprócz zmniejszenia ryzyka wystąpienia infekcji pęcherza, odpowiednia podaż płynów pomoże Ci utrzymać zadowalającą pracę jelit.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby

Jeśli identyfikacja przyczyny problemów z pęcherzem wypadnie pomyślnie, lekarz zaprojektuje wówczas program zarządzania pęcherzem moczowym. Prawdopodobnie użyje w tym celu odpowiednich leków i zaplanuje konkretny schemat oddawania moczu, by pomóc Ci wyeliminować uporczywe objawy i zminimalizować ryzyko pojawienia się dalszych kłopotów.