Problemy z wypróżnieniem w stwardnieniu rozsianym

Tydzień jest dla większości ludzi zbyt długim czasem, by nie móc dokonać w ciągu niego ani jednego wypróżnienia. Ogólnie rzecz biorąc, człowiek powinien podjąć działania w celu wypróżnienia gdy minęły trzy lub cztery dni od ostatniej wizyty w toalecie. Jeśli nie jest to możliwe, należy powiadomić swojego lekarza lub pielęgniarkę, aby można było otrzymać pomoc przy prawidłowym opróżnieniu jelit.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Według wszelkiego prawdopodobieństwa, Twoje jelita nie mogą sobie poradzić ze zbyt utwardzonym stolcem, zatem nie będziesz w stanie obejść się bez pomocy. Gdy jelita zostaną już opróżnione, lekarz lub pielęgniarka pomoże Ci ustanowić schemat działania w celu odpowiedniego wytrenowania jelit, co tym samym pomoże Ci uniknąć długotrwałego używania środków przeczyszczających i / lub czopków. Przewlekłe stosowanie tych produktów powoduje bowiem wytworzenie dla nich specyficznej tolerancji, tak że jelita nie będą już w stanie reagować na zawarte w nich leki.