Przerobienie schodów dla chorego na SM

Chciałbym pozostać w moim obecnym domu, ale muszę przyznać, że schodzenie i wychodzenie po schodach wejściowych staje się dla mnie coraz trudniejsze.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Dla zapewnienia Ci bezpiecznego i wygodnego dostępu do Twojego domu dostępnych jest kilka opcji. Solidnie zamontowane poręcze po obu stronach schodów mogą pomóc w uzyskaniu łatwiejszej drogi w górę i w dół. Fizjoterapeuta może ocenić Twoją możliwość bezpiecznego korzystania ze schodów i dać Ci ewentualną sugestię co do zamontowania na nich poręczy do wspierania się.

Wsporniki zamontowane na długim bieżniku wraz z wystającymi poręczami to kolejna alternatywa, która może sprawić, że wspinaczka po schodach stanie się łatwiejsza. Jeśli nie jesteś w stanie wykonywać swych kroków samodzielnie, możesz rozważyć zamontowanie tak zwanej pochylni lub podnośnika mechanicznego. Pochylnie powinny mieć nachylenie dwudziestu cali oraz być wyposażone w poziomą platformę dla stóp na górze i na dole. Zamontowanie podnośnika czy małej windy jest z kolei alternatywą, która wymaga mniej miejsca i pozwala oszczędzać energię.