Skoro nie ma lekarstwa na stwardnienie rozsiane, to czy oznacza to, że nie muszę się w ogóle martwić wizytami u lekarza?

Bliższe spojrzenie na obecną praktykę medyczną pokazuje, że w rzeczywistości stosunkowo niewiele chorób przewlekłych może być całkowicie wyleczonych. Większość z nich musi być traktowana terapeutycznie w sposób ciągły, aby umożliwić osobom, które żyją z daną chorobą, działanie dla ich jak najlepszej wygodny i wydajności. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do stwardnienia rozsianego.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Choroba ta może być tak zróżnicowana, jak nieprzewidywalne bywają jej objawy i związane z tym problemy. Okresowe obserwacje medyczne pomogą Ci tak zarządzać Twoimi objawami, byś mógł zwiększyć swoją mobilność i z dnia na dzień poprawić komfort ogólnego funkcjonowania, oraz, co najważniejsze, pomogą Ci uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

Dodatkowo, te rutynowe wizyty kontrolne i rozmowy z lekarzem zapewnią Cię, że masz aktualne, dokładne informacje na temat dostępnych leków i zabiegów, dzięki czemu możesz bez przeszkód nadal być aktywnym uczestnikiem w leczeniu stwardnienia rozsianego. Możesz również dowiadywać się o nadchodzących badaniach klinicznych, w których możesz być uprawniony do uczestnictwa.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby