Słabość mięśniowa w stwardnieniu rozsianym

Słabość to wynik trudności w przekazywaniu impulsów elektrycznych od wewnątrz OUN do mięśni w wyniku demielinizacji, zwykle w rdzeniu kręgowym, ale czasami w mózgu.

slabość mięśniowa

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Jeśli osłabienie jest spowodowane osłabieniem mięśni, mogą zostać wzmocnione przez podnoszenie ciężarów i ćwiczenia fizyczne. Kiedy osłabienie jest wynikiem słabej transmisji impulsów elektrycznych, podnoszenie ciężarów może tylko wywołać zmęczenie nerwowe i dalsze osłabienie mięśni.

W przypadku osób z SM, ważne jest, aby uświadomić sobie, że ćwiczenia, które wymagają podnoszenia masy lub powtarzające się ruchy mięśni do tego stopnia że mięśnie się męczą, zmęczenie nie nie zwiększy siły ale zwiększy ich słabość.

Słabe mięśnie, które nie są stymulowane w ogóle zanikają. Ważne jest określenie, jakie ćwiczenia są odpowiednie, co będzie prawdopodobnie wymagało pomocy wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który posiada wiedzę zarówno o systemie nerwowym i specyfikacji problemów związanych ze stwardnieniem rozsianym.

Nie da się oddzielić leczenia słabości od spastyczności i zmęczenia. Jeśli mięśnie są mniej sztywne, mniej energii jest wydatkowane na ruchu. Podobnie, zmniejszenia zmęczenia może również zwiększać siłę. Siła mięśniowa powinna być mądrze wykorzystywana. Siła może być podwyższona również poprzez stosowanie aerobiku lub ćwiczenie w maszynie do wiosłowania.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby