Sprzęt do ćwiczeń dla chorych na stwardnienie rozsiane

Ważne jest, aby przed rozpoczęciem każdego programu ćwiczeń lub zakupem sprzętu do ćwiczeń skontaktować się ze swoim lekarzem i / lub fizjoterapeutą. Mogą oni pracować wraz z wami, abyście wspólnie zidentyfikowali konkretne potrzeby i cele oraz znaleźli taki program i sprzęt, który będzie najlepiej dostosowany do waszej kondycji fizycznej.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Poszczególne rodzaje sprzętu do ćwiczeń różnią się nie tylko w swoich zastosowaniach, ale i we wpływie, jaki wywierają one na Twoją wytrzymałość, koordynację i równowagę. Przykładowo, można zwiększyć wytrzymałość i kondycję serca przy użyciu bieżni lub roweru poziomego, ale jeden rodzaj sprzętu może być bardziej odpowiedni dla Ciebie, a drugi dla kogoś innego, w zależności od konkretnych objawów i stopnia sprawności ruchowej. Należy pamiętać, że nawet podczas korzystania z pewnych części ciała (na przykład nóg pedałujących na rowerze), te części ciała nie działają w izolacji.

W tandemie z nimi pracują również mięśnie z innych części ciała (np. serca i tułowia), działające w celu zapewnienia wsparcia dla funkcjonowania głównej ćwiczonej partii mięśniowej. Ponieważ większy wysiłek zwiększa zapotrzebowanie wszystkich tych mięśni na tlen, podczas treningu należy oddychać głęboko i szybko. Pozwoli to poszerzyć płuca i zwiększyć objętość tlenu we krwi. Ze względu na zintensyfikowane pompowanie serca, w całym organizmie występuje zwiększenie przepływu krwi. Jak zatem widać, większość rodzajów aktywności fizycznej przyczyni się do poprawy zdrowia serca, krążenia krwi i ogólnej kondycji fizycznej.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby

Drogie sprzęt naprawdę nie jest konieczny dla wykonywania takich ćwiczeń lub treningu fitness. Dzięki zwykłemu chodzeniu w umiarkowanym tempie lub podobnym ćwiczeniom aerobowym, będziesz mógł osiągnąć podobne rezultaty.