Zauważyłem pojawienie się bólu w wyniku ciśnienia na moich pośladkach. Czy jest możliwe leczenie tego typu dolegliwości?

Każdy obszar skóry, który stał się zaczerwieniony, należy regularnie masować balsamem. Należy przy tym zmieniać pozycję ciała tak często, by każdy obszar miał możliwość ekspozycji na świeże powietrze. Pamiętajmy, aby natychmiast powiadomić lekarza lub pielęgniarkę jeśli tylko zauważyliśmy pojawienie się jakiegokolwiek (nawet małego) ubytku w skórze.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Lekarz najprawdopodobniej zaleci Ci podjęcie odpowiedniej strategii leczenia, która będzie polegała na utrzymywaniu skóry w czystości (za pomocą mydła i / lub roztworu powidonu jodu, takiego jak na przykład Betadine), suchości i wolności od zbędnego nacisku. Jeśli ból pojawił się pod powierzchnią skóry, otwarte rany należy utrzymywać w stanie suchym aż do momentu, gdy głębszy obszar tkanki zostanie uzdrowiony. Pielęgniarka będzie monitorowała stan odczuwanego bólu w sposób regularny, dzięki czemu będziesz mógł rzadziej udawać się na wizyty do lekarza. Ponieważ opisywany ból jest umiejscowiony na pośladkach, aby wyleczyć tę dolegliwość trzeba będzie pozostawać w łóżku i układać się na boku lub brzuchu przez dość długi okres czasu każdego dnia.

Jeśli ból mimo tego wzrasta, a rana pogłębia się i zwiększa swoją objętość, prawdopodobnie będziesz musiał wybrać się do szpitala na dalsze leczenie z udziałem antybiotyków. Aby zapobiec możliwemu zakażeniu, prawdopodobnie będziesz musiał zanurzyć się w wannie z hydromasażem w celu głębokiego oczyszczania skóry. Podczas pobytu w szpitalu, możesz również otrzymać specjalne łóżko (Clinitron), które przyspieszy proces gojenia się skóry. Efekt flotacji, wytworzony przez małe, stale pozostające w ruchu kulki silikonowe, łagodzi nacisk na skórę bez konieczności przenoszenia przez Ciebie ciężaru ciała i częstego obracania się.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby