Zmęczenie po urodzeniu dziecka w stwardnieniu rozsianym

Wkrótce po urodzeniu mojego dziecka, zaczęłam odczuwać ogromne zmęczenie i osłabienie w ramionach i nogach. Przyznaję, że nie znam wielu dostępnych form pomocy. Jednak wiem, że muszę nauczyć się radzić sobie z moją córką w bezpieczny sposób, zwłaszcza, że staje się ona coraz bardziej aktywna. Masz jakieś sugestie?

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Przestrzeganie najważniejszych zasad zachowania energii i utrzymywanie dobrej mechaniki ciała będą w tym procesie bardzo ważne. Musisz przeanalizować różne zadania, które trzeba będzie wykonać, abyś mogła dbać o bezpieczeństwo swojej córki. Zamiast nosić dziecko bezpośrednio w swoich ramionach, spróbuj poeksperymentować z nosidełkiem dla niemowląt lub z chustą, którą można przypiąć paskiem do tułowia. Jeśli noszenie dziecka w ten sposób nadal jest dla Ciebie zbyt męczące, staraj się odkrywać, jakie masz inne opcje transportowania dziecka za pomocą pojazdów na kółkach, takich jak wózki gondolowe, wózki spacerowe lub przenośne łóżeczka.

Myj, pielęgnuj i ubieraj Twoje dziecko na wysokości bioder i używaj pasów bezpieczeństwa na stole do przewijania. Podczas mycia dziecka w wannie staraj się klęczeć. Korzystaj z wanny, której wielkość dostosowana jest do budowy ciała niemowlęcia. Gdy dziecko będzie już nieco większe, idealna będzie lekka wanna z powierzchnią antypoślizgową, umieszczona wewnątrz większej wanny.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby

Rozważ używanie pieluch jednorazowych, jak również łatwej do ubierania i zdejmowania odzieży, uszytej z kilku złącznych elementów. Naucz się odpoczywać, kiedy dziecko odpoczywa. Ustal swoje priorytety odnośnie zadań do wykonania. Pamiętaj, aby dużo odpoczywać i dbać o siebie w równym stopniu, jak i o Twoje dziecko. Informacje zdobyte za pośrednictwem lokalnego oddziału Krajowego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego mogą być cennym źródłem wiedzy oraz możliwością do wymiany myśli z innymi rodzicami małych dzieci.