Zmniejszanie się możliwego do pokonania dystansu

Mimo, że mogę bez większych problemów chodzić po domu, nie mogę przejść dystansu dłuższego niż dookoła mojego bloku, ponieważ robię się wtedy bardzo słaby. Co powinienem w tym przypadku zrobić? Nie chcę być zatrzymany przez cały czas w domu.

Wielu chorych po 4 miesiącach w przebiegu stwardnienia rozsianego notuje trwałą remisję po zastosowaniu protokołu DLS → czytaj więcej

Osłabienie i zmęczenie znacznie ograniczają zdolność chodzenia na większe odległości. W zależności od potrzeb fizycznych, rodzaju dzielnicy, w której mieszkasz, a także w zależności od używanych regularnie środków transportu, możesz zacząć używać urządzeń wspomagających Twoją mobilność. Dzięki zastosowaniu takich urządzeń, jak wózek inwalidzki lub zmotoryzowany skuter, możesz znacznie zwiększyć swoją mobilność i zdolność do cieszenia się życiem na zewnątrz domu.

Ludzie często uważają, że tak długo, jak mogą oni chodzić o własnych siłach, nie ma sensu zastosowanie tego typu urządzeń. W rezultacie, zużywają oni całą swoją dostępną energię tylko na przemieszczanie się z punktu A do punktu B, a potem nie mają energii, aby cieszyć się samym spacerem (a na dodatek nie mają siły, by wrócić). Skuter rzeczywiście jest przeznaczony do stosowania w podróży przez osobę niezależną, nie poddawaną stałej opiece ambulatoryjnej. Używając skutera, aby dostać się z miejsca na miejsce, można oszczędzić wiele energii, a także zrealizować więcej rzeczy po przybyciu na miejsce. Prawdopodobnie okaże się, że Twoja rodzina i przyjaciele będą bardzo pomocni przy podejmowaniu decyzji, abyś wykorzystał to urządzenie do wspierania Twojej mobilności.

Najnowsze badania dowodzą, iż L-formy bakterii są przyczyną choroby

Będziesz znowu mógł uczestniczyć z nimi w różnych działaniach, które wcześniej były dla Ciebie zbyt trudne, zbyt męczące i w których byłeś zbyt powolny – w tym w wycieczkach do restauracji, centrów handlowych, ZOO, muzeów, a nawet do Disney World. Nie kupuj jednak żadnego drogiego sprzętu bez uprzedniej konsultacji ze specjalistą opieki zdrowotnej. Lekarz może pomóc Ci w określeniu dokładnego charakteru Twojego problemu z chodzeniem i niedoborem energii. Jeśli Twoje problemy mogą być złagodzone przy pomocy zwiększenia stopnia Twojej mobilności, fizjoterapeuta pomoże Ci wybrać ten typ pomocy, który byłby w Twoim przypadku najbardziej przydatny.

Nie angażuj zbyt dużej ilości pieniędzy i nie opieraj wszelkich swoich decyzji wyłącznie na opinii sprzedawcy, nie ważne jak dobre miałby on intencje. Wybrany sprzęt powinien przede wszystkim spełniać Twoje bieżące potrzeby, jak i pomóc w przyszłych. Sprzedawca nie rozumie Twojego stanu zdrowia i nie jest w stanie przewidzieć ewentualnych zmian, które mogą wystąpić w przyszłości, a więc nie może i nie powinien doradzać Ci, jaki jest najlepszy sprzęt dla Ciebie.